Ворота

 

 

   

 

 

Розпашні ворота
Розпашні ворота вважаються найдавнішим видом воріт. Вони існують вже тисячоліття - принцип воріт залишається незмінним, змінюються тільки конструкція і матеріали виготовлення. Їх використовують у приватних будинках, дачах, підприємствах - практично скрізь. Простота конструкції, надійність, доступність матеріалів для виготовлення зробили розстібні ворота найпоширенішим видом воріт на території Україні. Розпашні ворота рекомендуються нами там, де немає можливості встановити відкатні ворота або ж при дуже рідкісному використанні воріт (наприклад, в якості резервних воріт). Розпашні ворота можна відкривати як назовні, так і всередину отвору.

Переваги розпашних воріт
• Простота конструкції
• Низька вартість виготовлення
• Універсальність
• Великий термін служби
• Практично не потребують обслуговування

Недоліки розпашних воріт
• Необхідно очищати сніг взимку
• віднімають місце перед воротами при відкриванні / закриванні воріт

 

Відкатні (зсувні) ворота
      Це самий затребуваний, прогресивний і зручний вид воріт. Свою назву ворота отримали завдяки своїй конструкції - вони зрушуються (відкочуються) в сторону паралельно огорожі. Існують відкатні ворота досить давно, але тільки в останнє десятиліття вони отримали широку популярність. Збільшенню популярності відкатних воріт сприяла розробка нової конструкції, що визволив ворота від верхньої направляючої і регулярного догляду за воротами. Сучасні відкатні ворота не мають направляючих ні вгорі, ні внизу отвору і практично не потребують обслуговування.
       Що являють собою сучасні відкатні ворота? Відкатні ворота рухаються завдяки профільованою балці, яка рухається по жорстко закріпленим роликовим візків і зварена з каркасом воріт. У роликових візках використовуються закриті підшипники кочення, в яких мастило закладена на весь термін служби воріт. Роликові візки заховані усередині профільованою балки, в неї не потрапляє дощ і сніг, тому погодні умови майже не впливають на використання воріт. Розрахунковий термін служби фурнітури відкатних воріт складає не менше 50000 циклів відкриття / закривання. Відкатні зсувні ворота встановлюються всередині двору (хоча і можлива зовнішня установка). Можуть рухатися в будь-яку сторону, де дозволяє місце.
        Варіанти зашиття воріт - профнастил, дерево, металевий лист, ковка - все залежить тільки від вашої фантазії і фінансових можливостей.
         Відкатні ворота мають ряд незаперечних переваг перед іншими типами воріт, вони надійні, їх легко автоматизувати, зсувні ворота не займають місце при відкриванні / закриванні всередині двору, не вимагають обслуговування, немає необхідності взимку очищати сніг. Зсувні ворота не торкаються землі, не мають обмежень по висоті проїзду, рухаються легко, швидко і тихо. Найістотнішим недоліком відкатних воріт є необхідність наявності місця для відкочування воріт і необхідність бетонування фундаменту воріт.
         Відкатні ворота на повинні перекривати хвіртку, тобто відкочуватися в сторону, протилежної розміщення хвіртки. Для відкочування воріт Вам необхідно в 1,5 рази більше місця, ніж сам розмір отвору воріт. Наприклад, якщо Ви плануєте виготовити ворота розміром 4м завширшки, для їх відкочування необхідно 4м * 1,5 = 6м.
    Варіанти зашиття відкатних зсувних воріт - профнастил, дерево, металевий лист, кування - все залежить від вашої фантазії
 

Переваги відкатних воріт.
• Зручні у використанні
• Не займають місце при відкриванні / закриванні воріт
• Немає необхідності очищати сніг
Надійні
• Високий термін служби
• Легко автоматизувати
• Практично не потребують обслуговування

Недоліки відкатних воріт
• Необхідність наявності місця для відкочування воріт
• Необхідність бетонування фундаменту

Рекомендуємо Вам встановити відкатні ворота, але Вам необхідно спочатку оцінити можливість їх установки.
Якщо у Вас немає можливості встановити відкатні ворота, рекомендуємо Вам розглянути варіант установки розпашних воріт.